Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen
Penyelesaian tepat bagi persamaan Burgers tak homogen diperoleh dengan cara menurunkan persamaan tersebut kepada bentuk bilinear melalui penjelmaan pembolehubah tak bersandar. Penyelesaian yang diperoleh adalah penyelesaian gelombang bergerak dan penyelesaian yang menggambarkan penyatuan dua penyele...
Saved in:
主要作者: | |
---|---|
格式: | Article |
语言: | English |
出版: |
Faculty of Science
1993
|
主题: | |
在线阅读: | http://eprints.utm.my/id/eprint/10090/1/MohdNorMohamad1993_Penyelesaian_gelombang_bergerak_bagi_persamaan.pdf http://eprints.utm.my/id/eprint/10090/ http://www.fs.utm.my/matematika/content/view/192/31/ |
标签: |
添加标签
没有标签, 成为第一个标记此记录!
|
id |
my.utm.10090 |
---|---|
record_format |
eprints |
spelling |
my.utm.100902010-08-12T02:26:59Z http://eprints.utm.my/id/eprint/10090/ Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen Mohamad, Mohd. Nor QA Mathematics Penyelesaian tepat bagi persamaan Burgers tak homogen diperoleh dengan cara menurunkan persamaan tersebut kepada bentuk bilinear melalui penjelmaan pembolehubah tak bersandar. Penyelesaian yang diperoleh adalah penyelesaian gelombang bergerak dan penyelesaian yang menggambarkan penyatuan dua penyelesaian gelombang bergerak Faculty of Science 1993-06 Article PeerReviewed application/pdf en http://eprints.utm.my/id/eprint/10090/1/MohdNorMohamad1993_Penyelesaian_gelombang_bergerak_bagi_persamaan.pdf Mohamad, Mohd. Nor (1993) Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen. Matematika, 9 (1). pp. 1-8. ISSN 0127-8274 http://www.fs.utm.my/matematika/content/view/192/31/ |
institution |
Universiti Teknologi Malaysia |
building |
UTM Library |
collection |
Institutional Repository |
continent |
Asia |
country |
Malaysia |
content_provider |
Universiti Teknologi Malaysia |
content_source |
UTM Institutional Repository |
url_provider |
http://eprints.utm.my/ |
language |
English |
topic |
QA Mathematics |
spellingShingle |
QA Mathematics Mohamad, Mohd. Nor Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen |
description |
Penyelesaian tepat bagi persamaan Burgers tak homogen diperoleh dengan cara menurunkan persamaan tersebut kepada bentuk bilinear melalui penjelmaan pembolehubah tak bersandar. Penyelesaian yang diperoleh adalah penyelesaian gelombang bergerak dan penyelesaian yang menggambarkan penyatuan dua penyelesaian gelombang bergerak |
format |
Article |
author |
Mohamad, Mohd. Nor |
author_facet |
Mohamad, Mohd. Nor |
author_sort |
Mohamad, Mohd. Nor |
title |
Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen |
title_short |
Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen |
title_full |
Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen |
title_fullStr |
Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen |
title_full_unstemmed |
Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen |
title_sort |
penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen |
publisher |
Faculty of Science |
publishDate |
1993 |
url |
http://eprints.utm.my/id/eprint/10090/1/MohdNorMohamad1993_Penyelesaian_gelombang_bergerak_bagi_persamaan.pdf http://eprints.utm.my/id/eprint/10090/ http://www.fs.utm.my/matematika/content/view/192/31/ |
_version_ |
1643645322998579200 |
score |
13.251813 |